Продукція > TRACO POWER > TPP 450-124A-M
TPP 450-124A-M
TPP 450-124A-M TRACO POWER
tpp450a-datasheet.pdf
Виробник: TRACO POWER
Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; open; 450W; 120÷370VDC; 85÷264VAC; OUT: 1
Type of power supply: switching
Kind of power supply: open
Power: 450W
Output voltage: 24V DC
Output current: 18.75A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 127x76.2x40.1mm
Manufacturer series: TPP 450A
Operating temperature: -40...85°C
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch; plug with 4,2mm pitch
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 93%
Application: medical applications
Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC
Power consumption without load: <0.5W
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 8 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 24V 319W, Packaging: Box, Power (Watts): 319W (450W Forced Air), Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Standby Output, Remote On/Off, Universal Input, Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.58" H (127.0mm x 76.2mm x 40.1mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 93%, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60601-1; 62368-1, Current - Output 1: 13.3 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TPP 450-124A-M TPP 450-124A-M Виробник : Traco Power tpp450a_datasheet.pdf Description: AC/DC CONVERTER 24V 319W
Packaging: Box
Power (Watts): 319W (450W Forced Air)
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Standby Output, Remote On/Off, Universal Input
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.58" H (127.0mm x 76.2mm x 40.1mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 93%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 13.3 A
на замовлення 14 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
TPP 450-124A-M TPP 450-124A-M Виробник : TRACO Power tpp450a_datasheet-3049833.pdf Switching Power Supplies 450W 24V 18.75A 3x5 Medical MOPP