Продукція > TRACO POWER > TPP 450-148A-M
TPP 450-148A-M
TPP 450-148A-M TRACO POWER
tpp450a-datasheet
Виробник: TRACO POWER
Description: TRACO POWER - TPP 450-148A-M - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE & medizinische Anwendungen, 1 Ausgang, 450 W
tariffCode: 85049090
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
usEccn: EAR99
Nennleistung (Zwangskühlung): -
AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Nennleistung (Konvektionskühlung): 450W
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: TPP 450A Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 9.4A
Anwendungen für das Netzteil: ITE & medizinische Anwendungen
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (16-Jul-2019)
на замовлення 9 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRACO POWER - TPP 450-148A-M - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE & medizinische Anwendungen, 1 Ausgang, 450 W, tariffCode: 85049090, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, usEccn: EAR99, Nennleistung (Zwangskühlung): -, AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Nennleistung (Konvektionskühlung): 450W, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: TPP 450A Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 9.4A, Anwendungen für das Netzteil: ITE & medizinische Anwendungen, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (16-Jul-2019).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TPP 450-148A-M TPP 450-148A-M Виробник : Traco Power tpp450a_datasheet.pdf Description: AC/DC CONVERTER 48V 319W
Packaging: Box
Power (Watts): 319W (450W Forced Air)
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Standby Output, Remote On/Off, Universal Input
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.58" H (127.0mm x 76.2mm x 40.1mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 94%
Voltage - Output 1: 48V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 6.65 A
на замовлення 8 шт:
Кількість Ціна
TPP 450-148A-M TPP 450-148A-M Виробник : TRACO Power tpp450a_datasheet-3049833.pdf Switching Power Supplies 450W 48V 9.4A 3x5 Medical MOPP
на замовлення 3 шт:
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
TPP 450-148A-M Виробник : TRACO POWER tpp450a-datasheet.pdf Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; open; 450W; 120÷370VDC; 85÷264VAC; OUT: 1
Type of power supply: switching
Kind of power supply: open
Power: 450W
Output voltage: 48V DC
Output current: 9.4A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 127x76.2x40.1mm
Manufacturer series: TPP 450A
Operating temperature: -40...85°C
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch; plug with 4,2mm pitch
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 94%
Application: medical applications
Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC
Power consumption without load: <0.5W