Продукція > TRACO POWER > TPP 450-148B-M
TPP 450-148B-M
TPP 450-148B-M TRACO Power
tpp450b_m_datasheet-1928385.pdf
Виробник: TRACO Power
Switching Power Supplies 450W 48V 9.4A 3x5.8 Med Class II
на замовлення 4 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 48V 451W, Packaging: Box, Power (Watts): 451W, Features: Adjustable Output, PFC, Standby Output, Remote On/Off, Universal Input, Size / Dimension: 5.83" L x 3.15" W x 1.60" H (148.1mm x 80.0mm x 40.6mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 80°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 94%, Voltage - Output 1: 48V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60601-1; 62368-1, Current - Output 1: 9.4 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TPP 450-148B-M TPP 450-148B-M Виробник : Traco Power tpp450b-m-datasheet Description: AC/DC CONVERTER 48V 451W
Packaging: Box
Power (Watts): 451W
Features: Adjustable Output, PFC, Standby Output, Remote On/Off, Universal Input
Size / Dimension: 5.83" L x 3.15" W x 1.60" H (148.1mm x 80.0mm x 40.6mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 94%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 9.4 A