TPS1100PW
TPS1100PW Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps1100
Виробник: Texas Instruments
Description: MOSFET P-CH 15V 1.27A 8TSSOP
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: P-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 1.27A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 180mOhm @ 1.5A, 10V
Power Dissipation (Max): 504mW (Ta)
Vgs(th) (Max) @ Id: 1.5V @ 250µA
Supplier Device Package: 8-TSSOP
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 2.7V, 10V
Vgs (Max): +2V, -15V
Drain to Source Voltage (Vdss): 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 5.45 nC @ 10 V
на замовлення 22463 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 360
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET P-CH 15V 1.27A 8TSSOP, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: P-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 1.27A (Ta), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 180mOhm @ 1.5A, 10V, Power Dissipation (Max): 504mW (Ta), Vgs(th) (Max) @ Id: 1.5V @ 250µA, Supplier Device Package: 8-TSSOP, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 2.7V, 10V, Vgs (Max): +2V, -15V, Drain to Source Voltage (Vdss): 15 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 5.45 nC @ 10 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TPS1100PW TPS1100PW Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps1100 Description: MOSFET P-CH 15V 1.27A 8TSSOP
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: P-Channel
Part Status: Active
Vgs (Max): +2V, -15V
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
TPS1100PW TPS1100PW Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps1100 MOSFETs Single P-Ch Enh-Mode MOSFET A 595-TPS110 A 595-TPS1100PWR
на замовлення 812 шт:
Мінімальне замовлення: 2
TPS1100PW TPS1100PW Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps1100 Trans MOSFET P-CH Si 15V 1.27A 8-Pin TSSOP Tube
товару немає в наявності