TPS1HB35AQPWPRQ1
TPS1HB35AQPWPRQ1 Texas Instruments
Виробник: Texas Instruments
Description: 40-V, 35-M, 1-CH AUTOMOTIVE SMAR
Features: Slew Rate Controlled
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Output Type: N-Channel
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Interface: On/Off
Switch Type: General Purpose
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Output Configuration: High Side
Rds On (Typ): 35mOhm
Input Type: Non-Inverting
Voltage - Load: 6V ~ 18V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): Not Required
Current - Output (Max): 10A
Ratio - Input:Output: 1:1
Supplier Device Package: 16-HTSSOP
Fault Protection: Current Limiting (Adjustable), Over Temperature
Part Status: Active
на замовлення 3000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 40-V, 35-M, 1-CH AUTOMOTIVE SMAR, Features: Slew Rate Controlled, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width), Output Type: N-Channel, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Interface: On/Off, Switch Type: General Purpose, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Output Configuration: High Side, Rds On (Typ): 35mOhm, Input Type: Non-Inverting, Voltage - Load: 6V ~ 18V, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): Not Required, Current - Output (Max): 10A, Ratio - Input:Output: 1:1, Supplier Device Package: 16-HTSSOP, Fault Protection: Current Limiting (Adjustable), Over Temperature, Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Features: Slew Rate Controlled
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: N-Channel
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Interface: On/Off
Switch Type: General Purpose
Rds On (Typ): 35mOhm
Input Type: Non-Inverting
Voltage - Load: 6V ~ 18V
Current - Output (Max): 10A