Продукція > TI > TPS2010DRG4
TPS2010DRG4 TI
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps2010
Виробник: TI
на замовлення 2500 шт:
термін постачання 14-28 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис TPS2010DRG4 TI
Description: IC PWR SWITCH N-CHAN 1:1 8SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: N-Channel, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Interface: On/Off, Switch Type: General Purpose, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: High Side, Rds On (Typ): 75mOhm, Input Type: Non-Inverting, Voltage - Load: 2.7V ~ 5.5V, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): Not Required, Current - Output (Max): 200mA, Ratio - Input:Output: 1:1, Supplier Device Package: 8-SOIC, Fault Protection: Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Part Status: Discontinued at Digi-Key.
Інші пропозиції TPS2010DRG4
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TPS2010DRG4 TPS2010DRG4 Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps2010 Description: IC PWR SWITCH N-CHAN 1:1 8SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Switch Type: General Purpose
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: High Side
Rds On (Typ): 75mOhm
Input Type: Non-Inverting
Voltage - Load: 2.7V ~ 5.5V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): Not Required
Current - Output (Max): 200mA
Ratio - Input:Output: 1:1
Supplier Device Package: 8-SOIC
Fault Protection: Current Limiting (Fixed), Over Temperature
Part Status: Discontinued at Digi-Key
товару немає в наявності
TPS2010DRG4 TPS2010DRG4 Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps2010 Power Switch ICs - Power Distribution 0.4A 2.7-5.5V Single Hi-Side MOSFET A 595-TPS2010ADR