TPS2010PWR
TPS2010PWR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps2010
Виробник: Texas Instruments
Description: IC PWR SWITCH N-CHAN 1:1 14TSSOP
Packaging: Bulk
Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Switch Type: General Purpose
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: High Side
Rds On (Typ): 75mOhm
Input Type: Non-Inverting
Voltage - Load: 2.7V ~ 5.5V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): Not Required
Current - Output (Max): 200mA
Ratio - Input:Output: 1:1
Supplier Device Package: 14-TSSOP
Fault Protection: Current Limiting (Fixed), Over Temperature
Part Status: Obsolete
на замовлення 18072 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 179
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC PWR SWITCH N-CHAN 1:1 14TSSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Output Type: N-Channel, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Interface: On/Off, Switch Type: General Purpose, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: High Side, Rds On (Typ): 75mOhm, Input Type: Non-Inverting, Voltage - Load: 2.7V ~ 5.5V, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): Not Required, Current - Output (Max): 200mA, Ratio - Input:Output: 1:1, Supplier Device Package: 14-TSSOP, Fault Protection: Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Part Status: Obsolete.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TPS2010PWR TPS2010PWR Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps2010 Current Limit SW 1-IN 1-OUT 2.7V to 5.5V 0.2A 14-Pin TSSOP T/R
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 189
TPS2010PWR suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps2010
на замовлення 148 шт:
TPS2010PWR TPS2010PWR Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps2010 Description: IC PWR SWITCH N-CHAN 1:1 14TSSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Switch Type: General Purpose
Rds On (Typ): 75mOhm
Input Type: Non-Inverting
Voltage - Load: 2.7V ~ 5.5V
Current - Output (Max): 200mA