TQL820CA14V50 RLG
TQL820CA14V50 RLG Taiwan Semiconductor
TQL820CA14V50_A2111.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor
LDO Voltage Regulators 200mA, Low-IQ 40A Low-Dropout Regulator with Enable, Reset, Watchdog Functions
на замовлення 4622 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: IC REG LIN 5V 200MA 14-TSSOP-EP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 77 µA, Voltage - Input (Max): 50V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 14-TSSOP-EP, Voltage - Output (Min/Fixed): 5V, Control Features: Enable, Reset, Watchdog, Part Status: Active, PSRR: 59dB (100Hz), Voltage Dropout (Max): 0.34V @ 200mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q100.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TQL820CA14V50 RLG TQL820CA14V50 RLG Виробник : Taiwan Semiconductor Corporation TQL820CA14V50_A2111.pdf Description: IC REG LIN 5V 200MA 14-TSSOP-EP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 77 µA
Voltage - Input (Max): 50V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 14-TSSOP-EP
Voltage - Output (Min/Fixed): 5V
Control Features: Enable, Reset, Watchdog
Part Status: Active
PSRR: 59dB (100Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.34V @ 200mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
товару немає в наявності
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 50V
Number of Regulators: 1
Part Status: Active
PSRR: 59dB (100Hz)
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
товару немає в наявності
Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 5V; 0.2A; TSSOP16EP; SMD
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear
Voltage drop: 0.34V
Output voltage: 5V
Output current: 0.2A
Case: TSSOP16EP
Mounting: SMD
Operating temperature: -40...125°C
Tolerance: ±2%