TQL851CSV50 RLG
TQL851CSV50 RLG Taiwan Semiconductor
TQL851CSV50_A2206.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor
LDO Voltage Regulators 500mA, Low-IQ 30uA Low-Dropout Liner Regulator with Enable
на замовлення 4817 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 500MA, LOW-IQ 30A LOW-DROPOUT LI, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 60 µA, Voltage - Input (Max): 50V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOP-EP, Voltage - Output (Min/Fixed): 5V, Control Features: Enable, Grade: Automotive, Part Status: Active, PSRR: 59dB (100Hz), Voltage Dropout (Max): 0.425V @ 250mA, Protection Features: Over Temperature, Qualification: AEC-Q100.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TQL851CSV50 RLG TQL851CSV50 RLG Виробник : Taiwan Semiconductor Corporation TQL851CSV50_A2206.pdf Description: 500MA, LOW-IQ 30A LOW-DROPOUT LI
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 60 µA
Voltage - Input (Max): 50V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOP-EP
Voltage - Output (Min/Fixed): 5V
Control Features: Enable
Grade: Automotive
Part Status: Active
PSRR: 59dB (100Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.425V @ 250mA
Protection Features: Over Temperature
Qualification: AEC-Q100
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 50V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Grade: Automotive
Part Status: Active
PSRR: 59dB (100Hz)