TQM048NH10LCR
TQM048NH10LCR Taiwan Semiconductor Corporation
pdf.php?pn=TQM048NH10LCR
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: 100V, 100A, SINGLE N-CHANNEL AUT
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-PowerTDFN
Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 17A (Ta), 100A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 4.8mOhm @ 50A, 10V
Power Dissipation (Max): 224W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.2V @ 250µA
Supplier Device Package: 8-PDFNU (4.9x5.75)
Grade: Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 47 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2964 pF @ 60 V
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 2500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 100V, 100A, SINGLE N-CHANNEL AUT, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-PowerTDFN, Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 17A (Ta), 100A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 4.8mOhm @ 50A, 10V, Power Dissipation (Max): 224W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.2V @ 250µA, Supplier Device Package: 8-PDFNU (4.9x5.75), Grade: Automotive, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 47 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2964 pF @ 60 V, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TQM048NH10LCR TQM048NH10LCR Виробник : Taiwan Semiconductor Corporation pdf.php?pn=TQM048NH10LCR Description: 100V, 100A, SINGLE N-CHANNEL AUT
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-PowerTDFN
FET Type: N-Channel
Grade: Automotive
Vgs (Max): ±20V