TS40P05GH
TS40P05GH Taiwan Semiconductor Corporation
pdf.php?pn=TS40P05G
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: BRIDGE RECT 1P 600V 40A TS-6P
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Standard
Supplier Device Package: TS-6P
Grade: Automotive
Part Status: Active
Voltage - Peak Reverse (Max): 600 V
Current - Average Rectified (Io): 40 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 600 V
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 442 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: BRIDGE RECT 1P 600V 40A TS-6P, Packaging: Tube, Package / Case: 4-SIP, TS-6P, Mounting Type: Through Hole, Diode Type: Single Phase, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: Standard, Supplier Device Package: TS-6P, Grade: Automotive, Part Status: Active, Voltage - Peak Reverse (Max): 600 V, Current - Average Rectified (Io): 40 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 600 V, Qualification: AEC-Q101.
Інші пропозиції TS40P05GH
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TS40P05GH TS40P05GH Виробник : Taiwan Semiconductor pdf.php?pn=TS40P05G Bridge Rectifiers 40A, 600V, Standard Bridge Rectifier