TS40P06G
TS40P06G Taiwan Semiconductor Corporation
TS40P05G SERIES_G2203.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: BRIDGE RECT 1P 800V 40A TS-6P
Packaging: Tube
Package / Case: 4-SIP, TS-6P
Mounting Type: Through Hole
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Standard
Supplier Device Package: TS-6P
Part Status: Active
Voltage - Peak Reverse (Max): 800 V
Current - Average Rectified (Io): 40 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 800 V
на замовлення 869 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: BRIDGE RECT 1P 800V 40A TS-6P, Packaging: Tube, Package / Case: 4-SIP, TS-6P, Mounting Type: Through Hole, Diode Type: Single Phase, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: Standard, Supplier Device Package: TS-6P, Part Status: Active, Voltage - Peak Reverse (Max): 800 V, Current - Average Rectified (Io): 40 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 800 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TS40P06G TS40P06G Виробник : Taiwan Semiconductor TS40P05G SERIES_G2203.pdf Bridge Rectifiers 40A, 800V, Standard Bridge Rectifier
на замовлення 1004 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
TS40P06G TS40P06G Виробник : Taiwan Semiconductor ts40p05g20series_g2203.pdf Diode Rectifier Bridge Single 800V 40A 4-Pin TS-6P Tube