TS50P05G
TS50P05G Taiwan Semiconductor Corporation
TS50P05G SERIES_H2203.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: BRIDGE RECT 1P 600V 50A TS-6P
Packaging: Tube
Package / Case: 4-SIP, TS-6P
Mounting Type: Through Hole
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Standard
Supplier Device Package: TS-6P
Voltage - Peak Reverse (Max): 600 V
Current - Average Rectified (Io): 50 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 25 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 600 V