TS5204CX33 RFG
TS5204CX33 RFG Taiwan Semiconductor Corporation
TS5204_M2003.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: IC REG LINEAR 3.3V 80MA SOT23
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 80mA
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Current Limit
Part Status: Active
PSRR: 65dB (100Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 80mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 3.1 mA
на замовлення 3000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 3.3V 80MA SOT23, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 80mA, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 16V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Current Limit, Part Status: Active, PSRR: 65dB (100Hz), Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 80mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 3.1 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TS5204CX33 RFG TS5204CX33 RFG Виробник : Taiwan Semiconductor Corporation TS5204_M2003.pdf Description: IC REG LINEAR 3.3V 80MA SOT23
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 80mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Part Status: Active
PSRR: 65dB (100Hz)
Current - Supply (Max): 3.1 mA
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 3.3V; 80mA; SOT23; SMD
Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear
Mounting: SMD
Case: SOT23
Type of integrated circuit: voltage regulator
Operating temperature: -40...125°C
Output current: 80mA
Voltage drop: 0.6V
Number of channels: 1
Input voltage: 2.5...16V
Output voltage: 3.3V
Tolerance: ±4%
Manufacturer series: TS5204
на замовлення 175 шт:
Мінімальне замовлення: 8
TS5204CX33 RFG TS5204CX33 RFG Виробник : Taiwan Semiconductor TS5204_M2003.pdf LDO Voltage Regulators 80MA 3.3V ULTRA LOW DROPOUT VOLTAGE REGULATOR