TS78L12ACY Taiwan Semiconductor Corporation
TS78L00_M2206.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: IC REG LINEAR 12V 100MA SOT89
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-243AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: 0°C ~ 150°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 6.5 mA
Voltage - Input (Max): 35V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-89
Voltage - Output (Min/Fixed): 12V
Control Features: Current Limit
PSRR: 42dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.7V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 12V 100MA SOT89, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-243AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: 0°C ~ 150°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 6.5 mA, Voltage - Input (Max): 35V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-89, Voltage - Output (Min/Fixed): 12V, Control Features: Current Limit, PSRR: 42dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.7V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Інші пропозиції TS78L12ACY
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TS78L12ACY TS78L12ACY Виробник : Taiwan Semiconductor TS78L00_J1801-1480058.pdf Linear Voltage Regulators 100mA 12 Volt 2% Fixed Positive