TS78L15ACY Taiwan Semiconductor
TS78L00_0312b.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor
0.1A 15V 2% Fixed Positive SOT-89 Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 15V 100MA SOT89, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-243AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: 0°C ~ 150°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 6.6 mA, Voltage - Input (Max): 35V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-89, Voltage - Output (Min/Fixed): 15V, Control Features: Current Limit, PSRR: 39dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.7V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Інші пропозиції TS78L15ACY
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TS78L15ACY Виробник : Taiwan Semiconductor Corporation TS78L00_M2206.pdf Description: IC REG LINEAR 15V 100MA SOT89
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-243AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: 0°C ~ 150°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 6.6 mA
Voltage - Input (Max): 35V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-89
Voltage - Output (Min/Fixed): 15V
Control Features: Current Limit
PSRR: 39dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.7V @ 100mA