TS78L15CS RLG
TS78L15CS RLG TAIWAN SEMICONDUCTOR
TS78L00_M2206.pdf
Виробник: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Category: Fixed voltage regulators
Description: IC: voltage regulator; linear,fixed; 15V; 0.1A; SOP8; SMD; TS78L00
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; linear
Voltage drop: 1.7V
Output voltage: 15V
Output current: 0.1A
Case: SOP8
Mounting: SMD
Operating temperature: 0...150°C
Tolerance: ±4%
Number of channels: 1
Input voltage: 17.5...30V
Manufacturer series: TS78L00
на замовлення 50 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 12
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 15V 100MA 8SOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 6.6 mA, Voltage - Input (Max): 35V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOP, Voltage - Output (Min/Fixed): 15V, Control Features: Current Limit, PSRR: 39dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.7V @ 100mA (Typ), Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Інші пропозиції TS78L15CS RLG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TS78L15CS RLG TS78L15CS RLG Виробник : Taiwan Semiconductor ts78l00_m2206.pdf Standard Regulator Pos 15V 0.1A 8-Pin SOP T/R
товару немає в наявності
TS78L15CS RLG TS78L15CS RLG Виробник : Taiwan Semiconductor Corporation TS78L00_M2206.pdf Description: IC REG LINEAR 15V 100MA 8SOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 6.6 mA
Voltage - Input (Max): 35V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOP
Voltage - Output (Min/Fixed): 15V
Control Features: Current Limit
PSRR: 39dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.7V @ 100mA (Typ)
Protection Features: Over Current, Over Temperature
товару немає в наявності
TS78L15CS RLG TS78L15CS RLG Виробник : Taiwan Semiconductor TS78L00_M2206.pdf Linear Voltage Regulators 3-TERMINAL 100MA FIXED 15V VOLTAGE REGULATOR