Продукція > TRACO POWER > TSR 0.5-2425SM
TSR 0.5-2425SM
TSR 0.5-2425SM TRACO Power
tsr0_5sm_datasheet.pdf
Виробник: TRACO Power
Non-Isolated DC/DC Converters DC/DC Converter non-isolated (POL)PCB Mount Plastic Case
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 2.5V 1.3W, Features: Remote On/Off, OTP, SCP, Packaging: Tube, Package / Case: 10-SMD Module, Size / Dimension: 0.60" L x 0.38" W x 0.36" H (15.3mm x 9.6mm x 9.2mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Linear Regulator Replacement, Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 32V, Efficiency: 87%, Current - Output (Max): 500mA, Voltage - Input (Min): 4.75V, Voltage - Output 1: 2.5V, Power (Watts): 1.3 W, Number of Outputs: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TSR 0.5-2425SM TSR 0.5-2425SM Виробник : Traco Power tsr0_5sm_datasheet.pdf Description: DC DC CONVERTER 2.5V 1.3W
Features: Remote On/Off, OTP, SCP
Packaging: Tube
Package / Case: 10-SMD Module
Size / Dimension: 0.60" L x 0.38" W x 0.36" H (15.3mm x 9.6mm x 9.2mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Linear Regulator Replacement
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 32V
Efficiency: 87%
Current - Output (Max): 500mA
Voltage - Input (Min): 4.75V
Voltage - Output 1: 2.5V
Power (Watts): 1.3 W
Number of Outputs: 1
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
TSR 0.5-2425SM TSR 0.5-2425SM Виробник : Traco Power tsr05smdatasheet.pdf Module DC-DC 24VIN 1-OUT 2.5V 0.5A 10-Pin SMD Module