Продукція > TRACO POWER > TSR 0.5-2450SM
TSR 0.5-2450SM
TSR 0.5-2450SM Traco Power
tsr0_5sm_datasheet.pdf
Виробник: Traco Power
Description: DC DC CONVERTER 5V 2.5W
Packaging: Tube
Features: Remote On/Off, OTP, SCP
Package / Case: 10-SMD Module
Size / Dimension: 0.60" L x 0.38" W x 0.36" H (15.3mm x 9.6mm x 9.2mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Linear Regulator Replacement
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 32V
Efficiency: 94%
Current - Output (Max): 500mA
Voltage - Input (Min): 6.5V
Voltage - Output 1: 5V
Part Status: Active
Power (Watts): 2.5 W
Number of Outputs: 1
на замовлення 6 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRACO POWER - TSR 0.5-2450SM - DC/DC-Wandler, Schaltregler, 1 Ausgang, 2.5 W, 5 V, 500 mA, TSR 0.5SM Series, tariffCode: 85044095, DC-Eingangsspannung, min.: 6.5V, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, Nennausgangsspannung: 5V, usEccn: EAR99, DC-Eingangsspannung, max.: 32V, DC/DC-Wandlermontage: Oberflächenmontage, euEccn: NLR, Ausgangsstrom, max.: 500mA, Produktpalette: TSR 0.5SM Series, productTraceability: No, Anwendungen für das Netzteil: -, Ausgangsleistung, max.: 2.5W, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 437 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
TSR 0.5-2450SM TSR 0.5-2450SM Виробник : TRACO POWER tsr0-5sm-datasheet Description: TRACO POWER - TSR 0.5-2450SM - DC/DC-Wandler, Schaltregler, 1 Ausgang, 2.5 W, 5 V, 500 mA, TSR 0.5SM Series
tariffCode: 85044095
DC-Eingangsspannung, min.: 6.5V
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
Nennausgangsspannung: 5V
usEccn: EAR99
DC-Eingangsspannung, max.: 32V
DC/DC-Wandlermontage: Oberflächenmontage
euEccn: NLR
Ausgangsstrom, max.: 500mA
Produktpalette: TSR 0.5SM Series
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: -
Ausgangsleistung, max.: 2.5W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 3 шт:
Мінімальне замовлення: 2
TSR 0.5-2450SM TSR 0.5-2450SM Виробник : Traco Power tsr05sm-datasheet.pdf Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 0.5A 10-Pin SMD Module
на замовлення 17 шт:
Мінімальне замовлення: 15
на замовлення 6 шт:
TSR 0.5-2450SM Виробник : TRACO POWER tsr0_5sm_datasheet.pdf DC-DC Converter; Switching Regulator; Single Output; 1,5W; 500mA; 5V; 6,5V~32V; -40°C~90°C; EFF 86%;   TSR 0.5-2450SM TRACO POWER UITSR0.5-2450SM
кількість в упаковці: 2 шт
TSR 0.5-2450SM Виробник : Traco Power tsr0_5sm_datasheet.pdf DC/DC, Вход: 6.5...32.0 VDC, Выход: 5V/0.5A, корпус 10-SMD Module, -40...+90 C Група товару: Неізольовані. Імпульсні стабілізатори, POL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 10 шт
товару немає в наявності
TSR 0.5-2450SM Виробник : TRACO POWER tsr0_5sm_datasheet.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; Uin: 6.5÷32VDC; Uout: 5VDC; Iout: 500mA; SMT; OUT: 1
Type of converter: DC/DC
Input voltage: 6.5...32V DC
Output voltage: 5V DC
Output current: 0.5A
Mounting: SMT
Manufacturer series: TSR 0.5SM
Body dimensions: 15.3x9.6x9.24mm
Efficiency: 94%
Operating temperature: -40...90°C
Protection: overheating OTP; short circuit protection SCP
Number of outputs: 1
Switching frequency: 330kHz