TSR1-24120
Код товару: 131095
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Блоки та елементи живлення > DC / DC перетворювачі
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TSR 1-24120 TSR 1-24120 Виробник : TRACO POWER TSR1-EN.pdf TSR1-DE.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; Uin: 15÷36VDC; Uout: 12VDC; Iout: 1A; SIP3; THT
Type of converter: DC/DC
Input voltage: 15...36V DC
Output voltage: 12V DC
Output current: 1A
Mounting: THT
Manufacturer series: TSR 1
Body dimensions: 11.7x10.2x7.6mm
Efficiency: 95%
Operating temperature: -40...85°C
Switching frequency: 500kHz
Protection: anti-overload OPP; short circuit protection SCP
Number of outputs: 1
Case: SIP3
на замовлення 1174 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
TSR 1-24120 TSR 1-24120 Виробник : Traco Power tsr1_datasheet.pdf Description: DC DC CONVERTER 12V 12W
Packaging: Tube
Features: SCP
Package / Case: 3-SIP Module
Size / Dimension: 0.46" L x 0.30" W x 0.40" H (11.7mm x 7.5mm x 10.1mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Linear Regulator Replacement
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 95%
Current - Output (Max): 1A
Voltage - Input (Min): 15V
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Power (Watts): 12 W
Number of Outputs: 1
Кількість Ціна
TSR 1-24120 TSR 1-24120 Виробник : TRACO POWER 1648836.pdf Description: TRACO POWER - TSR 1-24120 - DC/DC-Wandler, ITE, 1 Ausgang, 12 W, 12 V, 1 A, TSR 1 Series
tariffCode: 85044095
DC-Eingangsspannung, min.: 15V
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
Nennausgangsspannung: 12V
usEccn: EAR99
DC-Eingangsspannung, max.: 36V
DC/DC-Wandlermontage: Durchsteckmontage
euEccn: NLR
Ausgangsstrom, max.: 1A
Produktpalette: TSR 1 Series
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Ausgangsleistung, max.: 12W
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
Мінімальне замовлення: 2
TSR 1-24120 TSR 1-24120 Виробник : Traco Power tsr1_datasheet.pdf Module DC-DC 24VIN 1-OUT 12V 1A 12W 3-Pin SIP Module
на замовлення 682 шт:
на замовлення 60 шт:
Мінімальне замовлення: 24
на замовлення 674 шт:
Мінімальне замовлення: 24
на замовлення 682 шт:
Мінімальне замовлення: 15
на замовлення 14 шт:
TSR1-24120
TSR 1-24120 TSR 1-24120 Виробник : Traco Power tsr1-datasheet.pdf DC/DC, Вход: 15-36 VDC, Выход: 12V/1A, корпус SIP-3, -40...+85 C Група товару: Неізольовані. Імпульсні стабілізатори, POL Од. вим: шт