Продукція > SAMTEC INC. > TSW-110-18-T-S
TSW-110-18-T-S
TSW-110-18-T-S Samtec Inc.
tsw_th.pdf
Виробник: Samtec Inc.
Description: CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 10
Number of Rows: 1
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.110" (2.79mm)
Insulation Height: 0.100" (2.54mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.930" (23.62mm)
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT)
Contact Length - Mating: 0.720" (18.29mm)
на замовлення 1818 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 10, Number of Rows: 1, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.110" (2.79mm), Insulation Height: 0.100" (2.54mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.930" (23.62mm), Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Contact Length - Mating: 0.720" (18.29mm).