Продукція > SAMTEC INC. > TSW-115-24-L-S
TSW-115-24-L-S Samtec Inc.
tsw_th.pdf
Виробник: Samtec Inc.
Description: CONN HDR .100" 15POS
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 15
Number of Rows: 1
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.115" (2.92mm)
Insulation Height: 0.100" (2.54mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.480" (12.19mm)
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT)
Contact Length - Mating: 0.265" (6.73mm)
на замовлення 1082 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HDR .100" 15POS, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 15, Number of Rows: 1, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 10.0µin (0.25µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.115" (2.92mm), Insulation Height: 0.100" (2.54mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.480" (12.19mm), Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Contact Length - Mating: 0.265" (6.73mm).