TT2-10KC3-10
TT2-10KC3-10 TEWA TEMPERATURE SENSORS
TT2-10KC3-10.pdf
Виробник: TEWA TEMPERATURE SENSORS
Category: THT measurement NTC thermistors
Description: NTC thermistor; 10kΩ; THT; 3977K; -40÷250°C; ±1%
Type of sensor: NTC thermistor
Resistance: 10kΩ
Mounting: THT
Material constant B: 3977K
Operating temperature: -40...250°C
Tolerance: ±1%
на замовлення 1282 шт:
Написати відгук
Description: THERMISTOR NTC 10KOHM 3977K BEAD, Packaging: Bulk, Package / Case: Bead, Glass, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 200°C, B25/85: 3977K, B Value Tolerance: ±1%, Resistance in Ohms @ 25°C: 10k, Resistance Tolerance: ±1%, Length - Lead Wire: 2.47" (62.70mm), Part Status: Active.
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 200°C
B25/85: 3977K
B Value Tolerance: ±1%
Resistance in Ohms @ 25°C: 10k
Resistance Tolerance: ±1%
Length - Lead Wire: 2.47" (62.70mm)