TT2-10KC3-13
TT2-10KC3-13 TEWA TEMPERATURE SENSORS
TT2-10KC3-13.pdf
Виробник: TEWA TEMPERATURE SENSORS
Category: THT measurement NTC thermistors
Description: NTC thermistor; 10kΩ; THT; 3977K; -40÷300°C; ±1%
Type of sensor: NTC thermistor
Resistance: 10kΩ
Mounting: THT
Material constant B: 3977K
Operating temperature: -40...300°C
Tolerance: ±1%
на замовлення 87 шт:
Написати відгук
Description: GLASS ENCAPSULATED NTC THERMISTO, Packaging: Bulk, Package / Case: Bead, Glass, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 300°C, B25/85: 3977K, B Value Tolerance: ±1%, Resistance in Ohms @ 25°C: 10k, Resistance Tolerance: ±1%, Length - Lead Wire: 2.40" (61.00mm).
Інші пропозиції TT2-10KC3-13
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TT2-10KC3-13 Виробник : TEWA Sensors LLC Description: GLASS ENCAPSULATED NTC THERMISTO
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 300°C
B25/85: 3977K
B Value Tolerance: ±1%
Resistance in Ohms @ 25°C: 10k
Resistance Tolerance: ±1%
Length - Lead Wire: 2.40" (61.00mm)