TT2-10KC8-3
TT2-10KC8-3 TEWA TEMPERATURE SENSORS
TT2-10KC8-3.pdf
Виробник: TEWA TEMPERATURE SENSORS
Category: THT measurement NTC thermistors
Description: NTC thermistor; 10kΩ; THT; 3435K; -40÷300°C; ±1%
Type of sensor: NTC thermistor
Resistance: 10kΩ
Mounting: THT
Material constant B: 3435K
Operating temperature: -40...300°C
Tolerance: ±1%
на замовлення 483 шт:
Написати відгук
Description: THERMISTOR NTC 10KOHM 3435K BEAD, Packaging: Bulk, Package / Case: Bead, Glass, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 250°C, B25/85: 3435K, B Value Tolerance: ±1%, Resistance in Ohms @ 25°C: 10k, Resistance Tolerance: ±1%, Length - Lead Wire: 2.47" (62.80mm), Part Status: Active.
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 250°C
B25/85: 3435K
B Value Tolerance: ±1%
Resistance in Ohms @ 25°C: 10k
Resistance Tolerance: ±1%
Length - Lead Wire: 2.47" (62.80mm)