TXD2SA-L-12V-W
TXD2SA-L-12V-W Panasonic Electric Works
mech_eng_txd.pdf
Виробник: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Approval Agency: BSI, cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 12.5 mA
Coil Type: Latching, Single Coil
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 220VDC - Max
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Load - Max Switching: 440W
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Approval Agency: BSI, cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 12.5 mA, Coil Type: Latching, Single Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 220VDC - Max, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 4 ms, Load - Max Switching: 440W.