TXL 035-1515D
TXL 035-1515D TRACO POWER
txl-datasheet.pdf
Виробник: TRACO POWER
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 35W; 15VDC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 35W
Output voltage: 15V DC
Output current: 2.4A
Number of outputs: 2
Body dimensions: 99x82x35mm
Manufacturer series: TXL
Operating temperature: -20...70°C
Electrical connection: terminal block
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Efficiency: 84%
Supply voltage: 90...264V AC; 127...375V DC
Caution!: rated parameters obtained at full load
Output voltage 2: -15V DC
Output current 2: 1.5A
на замовлення 3 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRACO POWER - TXL 035-1515D - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, kompakt, einstellbar, fest, 15V, 2.4A, -15V, 1.5A, tariffCode: 85044095, AC-Eingangsspannung, max.: 264V, Ausgangsstrom - Ausgang 2: 1.5A, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Fest, Produktpalette: TXL 035 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 15VDC, productTraceability: No, AC-Eingangsspannung, min.: 85V, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -15VDC, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 2.4A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 2Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 36W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TXL 035-1515D TXL 035-1515D Виробник : Traco Power txl035.pdf Description: AC/DC CONVERTER 15V -15V 36W
Packaging: Box
Power (Watts): 36W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension: 3.90" L x 3.23" W x 1.38" H (99.1mm x 82.0mm x 35.1mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 375 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 84%
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -15V
Part Status: Active
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 2.4 A
Current - Output 2: 1.5 A
на замовлення 62 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
TXL 035-1515D TXL 035-1515D Виробник : TRACO POWER 1763602.pdf Description: TRACO POWER - TXL 035-1515D - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, kompakt, einstellbar, fest, 15V, 2.4A, -15V, 1.5A
tariffCode: 85044095
AC-Eingangsspannung, max.: 264V
Ausgangsstrom - Ausgang 2: 1.5A
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Fest
Produktpalette: TXL 035 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 15VDC
productTraceability: No
AC-Eingangsspannung, min.: 85V
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -15VDC
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 2.4A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 2Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 36W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 158 шт:
TXL 035-1515D TXL 035-1515D Виробник : TRACO Power txl035_datasheet.pdf Switching Power Supplies 35W AC/DC Power Supply in a Chassis Mount Metal Case
на замовлення 47 шт:
TXL 035-1515D TXL 035-1515D Виробник : Traco Power txl035datasheet.pdf AC/DC Power Supply Dual-OUT -15V/15V 2.4A/1.5A 36W 6-Pin
на замовлення 19 шт:
Мінімальне замовлення: 3