UC2524AN
UC2524AN Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Fuc2524a
Виробник: Texas Instruments
Voltage Mode PWM Controller 60V 200mA 500kHz 16-Pin PDIP Tube
на замовлення 1100 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 94
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG CTRLR MULT TOPOLOGY 16DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 16-DIP (0.300", 7.62mm), Output Type: Transistor Driver, Mounting Type: Through Hole, Function: Step-Up, Step-Up/Step-Down, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 500kHz, Topology: Boost, Flyback, Forward Converter, Full-Bridge, Half-Bridge, Push-Pull, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 8V ~ 40V, Supplier Device Package: 16-PDIP, Synchronous Rectifier: No, Control Features: Frequency Control, Output Phases: 1, Duty Cycle (Max): 45%, Clock Sync: No, Part Status: Active, Number of Outputs: 2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
UC2524AN UC2524AN Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Fuc2524a Voltage Mode PWM Controller 60V 200mA 500kHz 16-Pin PDIP Tube
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 25
UC2524AN UC2524AN Виробник : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Fuc2524a Category: Integrated circuits - others
Description: IC: PMIC; PWM controller; DIP16; -40÷85°C; 7.5÷40V; tube; SMPS
Topology: boost; flyback; forward; H-bridge; push-pull
Mounting: THT
Application: SMPS
Type of integrated circuit: PMIC
Kind of integrated circuit: PWM controller
Kind of package: tube
Operating temperature: -40...85°C
Output current: 0.2A
Duty cycle factor: 0...45%
Number of channels: 2
Supply voltage: 7.5...40V
Frequency: 0.5MHz
Case: DIP16
на замовлення 230 шт:
Мінімальне замовлення: 3
UC2524AN UC2524AN Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Fuc2524a Description: IC REG CTRLR MULT TOPOLOGY 16DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 16-DIP (0.300", 7.62mm)
Output Type: Transistor Driver
Mounting Type: Through Hole
Function: Step-Up, Step-Up/Step-Down
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 500kHz
Topology: Boost, Flyback, Forward Converter, Full-Bridge, Half-Bridge, Push-Pull
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 8V ~ 40V
Supplier Device Package: 16-PDIP
Synchronous Rectifier: No
Control Features: Frequency Control
Output Phases: 1
Duty Cycle (Max): 45%
Clock Sync: No
Part Status: Active
Number of Outputs: 2
на замовлення 316 шт:
Мінімальне замовлення: 2
UC2524AN UC2524AN Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Fuc2524a Switching Controllers Advanced Regulating
на замовлення 225 шт:
Мінімальне замовлення: 2
товару немає в наявності