UC2525BDW
UC2525BDW Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Fuc2525b
Виробник: Texas Instruments
Description: IC REG CTRLR MULT TOP 16SOIC
Packaging: Bulk
Package / Case: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Output Type: Transistor Driver
Mounting Type: Surface Mount
Function: Step-Up, Step-Up/Step-Down
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 100Hz ~ 400kHz
Topology: Boost, Flyback, Forward Converter, Full-Bridge, Half-Bridge, Push-Pull
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 8V ~ 35V
Supplier Device Package: 16-SOIC
Synchronous Rectifier: Yes
Control Features: Dead Time Control, Frequency Control, Ramp, Soft Start
Output Phases: 1
Duty Cycle (Max): 49%
Clock Sync: Yes
Part Status: Active
Number of Outputs: 2
на замовлення 3949 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 47
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG CTRLR MULT TOP 16SOIC, Packaging: Bulk, Package / Case: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Output Type: Transistor Driver, Mounting Type: Surface Mount, Function: Step-Up, Step-Up/Step-Down, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 100Hz ~ 400kHz, Topology: Boost, Flyback, Forward Converter, Full-Bridge, Half-Bridge, Push-Pull, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 8V ~ 35V, Supplier Device Package: 16-SOIC, Synchronous Rectifier: Yes, Control Features: Dead Time Control, Frequency Control, Ramp, Soft Start, Output Phases: 1, Duty Cycle (Max): 49%, Clock Sync: Yes, Part Status: Active, Number of Outputs: 2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
UC2525BDW UC2525BDW Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Fuc2525b Voltage Mode PWM Controller 400mA 400kHz 16-Pin SOIC Tube
на замовлення 120 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 40
на замовлення 120 шт:
Мінімальне замовлення: 59
Мінімальне замовлення: 59
на замовлення 220 шт:
Мінімальне замовлення: 40
UC2525BDW UC2525BDW Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Fuc2525b Description: IC REG CTRLR MULT TOP 16SOIC
Packaging: Tube
Output Type: Transistor Driver
Mounting Type: Surface Mount
Output Configuration: Positive
Synchronous Rectifier: Yes
Output Phases: 1
Duty Cycle (Max): 49%
Clock Sync: Yes
Part Status: Active
Number of Outputs: 2
на замовлення 113 шт:
на замовлення 5 шт:
UC2525BDW UC2525BDW Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Fuc2525b Switching Controllers Regulating Pulse Wid th Modulator A 595- A 595-UC2525BDWTR
на замовлення 357 шт:
на замовлення 5 шт:
товару немає в наявності
UC2525BDW UC2525BDW Виробник : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Fuc2525b Category: Integrated circuits - others
Description: IC: PMIC; PWM controller; SO16; -25÷85°C; 8÷35V; tube; SMPS; 0÷49%
Type of integrated circuit: PMIC
Kind of integrated circuit: PWM controller
Case: SO16
Mounting: SMD
Operating temperature: -25...85°C
Frequency: 400kHz
Supply voltage: 8...35V
Kind of package: tube
Application: SMPS
Output current: 0.5A
Topology: boost; buck; flyback; forward; H-bridge; push-pull
Duty cycle factor: 0...49%