UFG1C101MPM
UFG1C101MPM Nichicon
e_ufg-3082295.pdf
Виробник: Nichicon
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16volts 100uF 85c 8x11.5 3.5LS
на замовлення 2933 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Audio, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Last Time Buy, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 128 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 192 mA @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
UFG1C101MPM UFG1C101MPM Виробник : Nichicon e-ufg.pdf Description: CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Audio
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Last Time Buy
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 128 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 192 mA @ 10 kHz