Продукція > NICHICON > UFG1K470MPM1TD
UFG1K470MPM1TD
UFG1K470MPM1TD Nichicon
e-ufg.pdf
Виробник: Nichicon
Description: CAP ALUM 47UF 20% 80V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Audio
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 170 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 340 mA @ 10 kHz
на замовлення 1146 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 47UF 20% 80V RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Audio, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 170 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 340 mA @ 10 kHz.
Інші пропозиції UFG1K470MPM1TD
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
UFG1K470MPM1TD UFG1K470MPM1TD Виробник : Nichicon e-ufg.pdf Description: CAP ALUM 47UF 20% 80V RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: Audio
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 80 V