UHP-1000-12
UHP-1000-12 MEAN WELL
UHP-1000-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 960W; 12VDC
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Manufacturer series: UHP-1000
Kind of power supply: for building in; modular
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Electrical connection: terminal block
Operating temperature: -30...70°C
Body dimensions: 240x115x41mm
Number of outputs: 1
Supply voltage: 90...264V AC; 250...370V DC
Output voltage: 12V DC
Output voltage range: 12...14.4V DC
Power: 960W
Output current: 80A
Efficiency: 94%
Kind of case: 272A
Additional functions: active PFC; output current control; output voltage control
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Built-in Power Supplies, Description: Power supply: switching; for building in,modular; 960W; 12VDC, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Manufacturer series: UHP-1000, Kind of power supply: for building in; modular, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Electrical connection: terminal block, Operating temperature: -30...70°C, Body dimensions: 240x115x41mm, Number of outputs: 1, Supply voltage: 90...264V AC; 250...370V DC, Output voltage: 12V DC, Output voltage range: 12...14.4V DC, Power: 960W, Output current: 80A, Efficiency: 94%, Kind of case: 272A, Additional functions: active PFC; output current control; output voltage control.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
UHP-1000-12 UHP-1000-12 Виробник : MEAN WELL USA Inc. UHP-1000-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 12V 960W
Packaging: Box
Power (Watts): 960W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Size / Dimension: 9.45" L x 4.53" W x 1.61" H (240.0mm x 115.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 250 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC, TUV
Efficiency: 94%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Current - Output 1: 80 A
на замовлення 77 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
UHP-1000-12 UHP-1000-12 Виробник : MEAN WELL UHP-1000-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 960W 12V 80A Slim and Low Profile
на замовлення 22 шт:
UHP-1000-12 UHP-1000-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. uhp-1000-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 80A 960W 9-Pin Box
товару немає в наявності
товару немає в наявності
UHP-1000-12 UHP-1000-12 Виробник : MEAN WELL UHP-1000-spec.pdf AC/DC, 960W, Вхід: 90-264VAC/250-370VDC, Вихід: 12V/80A, розміри 240x115x41 мм, -30...+70 С Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
UHP-1000-12 UHP-1000-12 Виробник : MEAN WELL UHP-1000-spec.pdf AC/DC, 960W, Вхід: 90-264VAC/250-370VDC, Вихід: 12V/80A, розміри 240x115x41 мм, -30...+70 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт