UHP-1000-36
UHP-1000-36 MEAN WELL
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 1000W; 36VDC
Electrical connection: terminal block
Operating temperature: -30...70°C
Body dimensions: 240x115x41mm
Number of outputs: 1
Supply voltage: 90...264V AC; 250...370V DC
Output voltage: 36V DC
Output voltage range: 36...43.2V DC
Power: 1kW
Output current: 28A
Efficiency: 95.5%
Kind of case: 272A
Additional functions: active PFC; output current control; output voltage control
на замовлення 9 шт:
Написати відгук
Category: Built-in Power Supplies, Description: Power supply: switching; for building in,modular; 1000W; 36VDC, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Manufacturer series: UHP-1000, Kind of power supply: for building in; modular, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Electrical connection: terminal block, Operating temperature: -30...70°C, Body dimensions: 240x115x41mm, Number of outputs: 1, Supply voltage: 90...264V AC; 250...370V DC, Output voltage: 36V DC, Output voltage range: 36...43.2V DC, Power: 1kW, Output current: 28A, Efficiency: 95.5%, Kind of case: 272A, Additional functions: active PFC; output current control; output voltage control.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
UHP-1000-36 UHP-1000-36 Виробник : MEAN WELL USA Inc. UHP-1000-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 36V 1008W
Power (Watts): 1008W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 9.45" L x 4.53" W x 1.61" H (240.0mm x 115.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 250 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC, TUV
Efficiency: 95.5%
Voltage - Output 1: 36V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Current - Output 1: 28 A
на замовлення 65 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
UHP-1000-36 UHP-1000-36 Виробник : MEAN WELL UHP-1000-spec.pdf Switching Power Supplies 1008W 36V 28A Slim and Low Profile
на замовлення 4 шт:
UHP-1000-36 UHP-1000-36 Виробник : MEAN WELL UHP-1000-spec.pdf Description: MEAN WELL - UHP-1000-36 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 1.008 kW, 36 VDC, 28 A
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -A
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Eingangsspannung, V AC: 90V AC bis 264V AC
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -V
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -A
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 36VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -V
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 28A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 1.008kW
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -A
на замовлення 1 шт:
UHP-1000-36 UHP-1000-36 Виробник : MEAN WELL UHP-1000-spec.pdf AC/DC, 1008W, Вхід: 90-264VAC/250-370VDC, Вихід: 36V/28A, розміри 240x115x41 мм, -30...+70 С Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
UHP-1000-36 UHP-1000-36 Виробник : MEAN WELL UHP-1000-spec.pdf AC/DC, 1008W, Вхід: 90-264VAC/250-370VDC, Вихід: 36V/28A, розміри 240x115x41 мм, -30...+70 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт