UHP-1500-48
UHP-1500-48 MEAN WELL
UHP-1500-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 1512W; 48VDC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 1.512kW
Output voltage: 48V DC
Output current: 31.5A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 290x140x41mm
Manufacturer series: UHP-1500
Operating temperature: -30...70°C
Electrical connection: terminal block
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 96%
Kind of case: 277A
Additional functions: active PFC; output current control; output voltage control
Supply voltage: 90...264V AC; 250...370V DC
Caution!: rated parameters obtained at full load
Output voltage range: 48...57.6V DC
на замовлення 18 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: Built-in Power Supplies, Description: Power supply: switching; for building in,modular; 1512W; 48VDC, Type of power supply: switching, Kind of power supply: for building in; modular, Power: 1.512kW, Output voltage: 48V DC, Output current: 31.5A, Number of outputs: 1, Body dimensions: 290x140x41mm, Manufacturer series: UHP-1500, Operating temperature: -30...70°C, Electrical connection: terminal block, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Efficiency: 96%, Kind of case: 277A, Additional functions: active PFC; output current control; output voltage control, Supply voltage: 90...264V AC; 250...370V DC, Caution!: rated parameters obtained at full load, Output voltage range: 48...57.6V DC.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
UHP-1500-48 UHP-1500-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. UHP-1500-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 48V 1512W
Power (Watts): 1512W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 11.42" L x 5.51" W x 1.61" H (290.0mm x 140.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 250 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC
Efficiency: 96%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Current - Output 1: 31.5 A
на замовлення 123 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
UHP-1500-48 UHP-1500-48 Виробник : MEAN WELL UHP-1500-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 1500W 48V 31.5A
на замовлення 16 шт:
UHP-1500-48 UHP-1500-48 Виробник : MEAN WELL UHP-1500-spec.pdf AC/DC, 1512W, Вхід: 90-264VAC/250-370VDC, Вихід: 48V/31.5A, розміри 290x140x41 мм, -30...+70 С Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
UHP-1500-48 UHP-1500-48 Виробник : MEAN WELL UHP-1500-spec.pdf AC/DC, 1512W, Вхід: 90-264VAC/250-370VDC, Вихід: 48V/31.5A, розміри 290x140x41 мм, -30...+70 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт