UHP-200R-24
UHP-200R-24 MEAN WELL
UHP-200(R)-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 201.6W; 24VDC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 201.6W
Output voltage: 24V DC
Output current: 8.4A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 194x55x26mm
Manufacturer series: UHP-200
Operating temperature: -30...70°C
Electrical connection: terminal block
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 94%
Kind of case: 249B
Additional functions: active PFC; redundancy
Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC
Caution!: rated parameters obtained at full load
Output voltage range: 22.8...25.2V DC
на замовлення 23 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - UHP-200R-24 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE & Haushalt, 1 Ausgänge, 201.6 W, 24 VDC, 8.4 A, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: UHP-200 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 8.4A, Anwendungen für das Netzteil: ITE & Haushalt, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 201.6W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
UHP-200R-24 UHP-200R-24 Виробник : MEAN WELL USA Inc. UHP-200-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 24V 202W
Packaging: Box
Power (Watts): 202W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 7.64" L x 2.17" W x 1.02" H (194.0mm x 55.0mm x 26.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, TUV
Efficiency: 94%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Current - Output 1: 8.4 A
на замовлення 75 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
UHP-200R-24 UHP-200R-24 Виробник : MEAN WELL UHP-200-spec.pdf Switching Power Supplies 201.6W 24V 8.4A Redundant Function
на замовлення 69 шт:
UHP-200R-24 UHP-200R-24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. uhp200spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 8.4A 201.6W 7-Pin
на замовлення 23 шт:
Мінімальне замовлення: 3
на замовлення 15 шт:
Мінімальне замовлення: 3
UHP-200R-24 UHP-200R-24 Виробник : MEAN WELL UHP-200-spec.pdf Description: MEAN WELL - UHP-200R-24 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE & Haushalt, 1 Ausgänge, 201.6 W, 24 VDC, 8.4 A
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: UHP-200 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 8.4A
Anwendungen für das Netzteil: ITE & Haushalt
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 201.6W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 1 шт:
товару немає в наявності
товару немає в наявності
UHP-200R-24 UHP-200R-24 Виробник : MEAN WELL UHP-200%28R%29-spec.pdf AC/DC, 201.6W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 24V/8.4A, розміри 194x55x26 мм, -30...+70 С, redundant function Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
UHP-200R-24 UHP-200R-24 Виробник : MEAN WELL UHP-200%28R%29-spec.pdf AC/DC, 201.6W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 24V/8.4A, розміри 194x55x26 мм, -30...+70 С, redundant function Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт