UHP-2500-48
UHP-2500-48 MEAN WELL USA Inc.
UHP-2500-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 48V 2501W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 2501W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Size / Dimension: 12.20" L x 5.51" W x 2.36" H (310.0mm x 140.0mm x 60.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 250 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC
Efficiency: 96%
Voltage - Output 1: 48V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Current - Output 1: 52.1 A
на замовлення 7 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - UHP-2500-48 - AC/DC-Netzteil (PSU), gehäust, 250 bis 370V DC, ITE, 1 Ausgang, 2.5008kW, 48V DC, 52.1A, tariffCode: 85044095, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: UHP-2500 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 52.1A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 2.5008kW, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
UHP-2500-48 UHP-2500-48 Виробник : MEAN WELL UHP-2500-spec.pdf AC/DC, 2500.8W, Вхід: 90-264VAC/250-370VDC, Вихід: 48V/52.1A, розміри 310x140x60 мм, -30...+70 С Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
на замовлення 4 шт:
термін постачання 5 дні (днів)
Кількість Ціна
UHP-2500-48 UHP-2500-48 Виробник : MEAN WELL UHP-2500-spec.pdf AC/DC, 2500.8W, Вхід: 90-264VAC/250-370VDC, Вихід: 48V/52.1A, розміри 310x140x60 мм, -30...+70 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
на замовлення 4 шт:
термін постачання 5 дні (днів)
UHP-2500-48 UHP-2500-48 Виробник : MEAN WELL UHP-2500-spec.pdf Description: MEAN WELL - UHP-2500-48 - AC/DC-Netzteil (PSU), gehäust, 250 bis 370V DC, ITE, 1 Ausgang, 2.5008kW, 48V DC, 52.1A
tariffCode: 85044095
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: UHP-2500 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 52.1A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 2.5008kW
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 2 шт:
UHP-2500-48 UHP-2500-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. UHP-2500-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 48V 2501W
Packaging: Box
Power (Watts): 2501W
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Enclosed
Efficiency: 96%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Current - Output 1: 52.1 A
товару немає в наявності
UHP-2500-48 UHP-2500-48 Виробник : MEAN WELL UHP-2500-spec.pdf Switching Power Supplies 2500.8W 48V 52.1A Enclosed