UHP-350-12
UHP-350-12 MEAN WELL
UHP-350(R)-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; 350.4W; 12VDC; 29.2A; 90÷264VAC; UHP-350
Type of power supply: switching
Kind of power supply: modular
Power: 350.4W
Output voltage: 12V DC
Output voltage range: 11.4...12.6V DC
Output current: 29.2A
Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC
Body dimensions: 220x62x31mm
Manufacturer series: UHP-350
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -30...70°C
Electrical connection: terminal block
Number of outputs: 1
Additional functions: active PFC
Efficiency: 91%
Kind of case: 232C
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 45 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - UHP-350-12 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE & Haushalt, 1 Ausgänge, 350.4 W, 12 VDC, 29.2 A, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: UHP-350 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 29.2A, Anwendungen für das Netzteil: ITE & Haushalt, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 350.4W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
UHP-350-12 UHP-350-12 Виробник : MEAN WELL USA Inc. UHP-350-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 12V 350W
Packaging: Box
Power (Watts): 350W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 8.66" L x 2.44" W x 1.22" H (220.0mm x 62.0mm x 31.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, TUV
Efficiency: 91%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Current - Output 1: 29.2 A
на замовлення 473 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
UHP-350-12 UHP-350-12 Виробник : MEAN WELL UHP-350-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 350.4W 12V 29.2A W/ PFC
на замовлення 45 шт:
UHP-350-12 UHP-350-12 Виробник : MEAN WELL 2724887.pdf Description: MEAN WELL - UHP-350-12 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE & Haushalt, 1 Ausgänge, 350.4 W, 12 VDC, 29.2 A
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: UHP-350 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 29.2A
Anwendungen für das Netzteil: ITE & Haushalt
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 350.4W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 2 шт:
UHP-350-12 UHP-350-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. uhp-350-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 29.2A 350.4W 9-Pin
товару немає в наявності
товару немає в наявності
UHP-350-12 UHP-350-12 Виробник : MEAN WELL UHP-350%28R%29-spec.pdf AC/DC, 350.4W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 12V/29.2A, розміри 220x62x31 мм, -30...+70 С Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
UHP-350-12 UHP-350-12 Виробник : MEAN WELL UHP-350%28R%29-spec.pdf AC/DC, 350.4W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 12V/29.2A, розміри 220x62x31 мм, -30...+70 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт