UHP-350-55
UHP-350-55 MEAN WELL USA Inc.
UHP-350-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 55V 347W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 347W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 8.66" L x 2.44" W x 1.22" H (220.0mm x 62.0mm x 31.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, TUV
Efficiency: 94%
Voltage - Output 1: 55V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Standard Number: 60335-1; 62368-1
Current - Output 1: 6.3 A
на замовлення 14 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - UHP-350-55 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, 127 bis 370V DC, ITE, 1 Ausgänge, 350 W, 55 VDC, 6.3 A, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: UHP-350 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 55VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 6.3A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 350W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
UHP-350-55 UHP-350-55 Виробник : MEAN WELL UHP-350-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 350W 55V 6.3A Enclosed
на замовлення 72 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
UHP-350-55 UHP-350-55 Виробник : MEAN WELL 3159360.pdf Description: MEAN WELL - UHP-350-55 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, 127 bis 370V DC, ITE, 1 Ausgänge, 350 W, 55 VDC, 6.3 A
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: UHP-350 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 55VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 6.3A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 350W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 8 шт:
UHP-350-55 UHP-350-55 Виробник : Mean-Well USA, Inc. uhp350spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 55V 6.3A 350W 9-Pin Carton
на замовлення 36 шт:
Мінімальне замовлення: 2
товару немає в наявності
UHP-350-55 UHP-350-55 Виробник : MEAN WELL UHP-350%28R%29-spec.pdf AC/DC, 350W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 55V/6.3A, розміри 220x62x31 мм, -30...+70 С Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
UHP-350-55 UHP-350-55 Виробник : MEAN WELL UHP-350%28R%29-spec.pdf AC/DC, 350W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 55V/6.3A, розміри 220x62x31 мм, -30...+70 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
UHP-350-55 Виробник : MEAN WELL UHP-350-spec.pdf Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 350W; 55VDC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 0.35kW
Output voltage: 55V DC
Output current: 6.3A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 220x62x31mm
Manufacturer series: UHP-350
Operating temperature: -30...70°C
Electrical connection: terminal block
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 94%