UHP-350R-4.2
UHP-350R-4.2 MEAN WELL USA Inc.
UHP-350-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 4.2V 252W
Packaging: Box
Power (Watts): 252W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 8.66" L x 2.44" W x 1.22" H (220.0mm x 62.0mm x 31.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, TUV
Efficiency: 89%
Voltage - Output 1: 4.2V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Current - Output 1: 60 A
на замовлення 9 шт:
Написати відгук
Category: Built-in Power Supplies, Description: Power supply: switching; for building in,modular; 252W; 4.2VDC, Type of power supply: switching, Kind of power supply: for building in; modular, Power: 252W, Output voltage: 4.2V DC, Output current: 60A, Number of outputs: 1, Body dimensions: 220x62x31mm, Manufacturer series: UHP-350, Operating temperature: -30...70°C, Electrical connection: terminal block, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Efficiency: 89%, Kind of case: 232C, Additional functions: active PFC; redundancy, Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC, Caution!: rated parameters obtained at full load, Output voltage range: 3.6...4.4V DC.
Інші пропозиції UHP-350R-4.2
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
UHP-350R-4.2 UHP-350R-4.2 Виробник : MEAN WELL UHP-350%28R%29-spec.pdf AC/DC, 252W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 4.2V/60A, розміри 220x62x31 мм, -30...+70 С, redundant function Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
UHP-350R-4.2 UHP-350R-4.2 Виробник : MEAN WELL UHP-350%28R%29-spec.pdf AC/DC, 252W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 4.2V/60A, розміри 220x62x31 мм, -30...+70 С, redundant function Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
UHP-350R-4.2 UHP-350R-4.2 Виробник : MEAN WELL UHP-350-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 252W 4.2V 60A Redund ant Function
UHP-350R-4.2 UHP-350R-4.2 Виробник : MEAN WELL UHP-350(R)-spec.pdf Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 252W; 4.2VDC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 252W
Output voltage: 4.2V DC
Output current: 60A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 220x62x31mm
Manufacturer series: UHP-350
Operating temperature: -30...70°C
Electrical connection: terminal block
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 89%