UHP-500-55
UHP-500-55 MEAN WELL USA Inc.
UHP-500-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 55V 490W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 490W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 9.13" L x 3.19" W x 1.22" H (232.0mm x 81.0mm x 31.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, TUV
Efficiency: 95%
Voltage - Output 1: 55V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Standard Number: 62368-1
Current - Output 1: 8.9 A
на замовлення 32 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - UHP-500-55 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, 127 bis 370V DC, ITE, 1 Ausgänge, 500 W, 55 VDC, 8.9 A, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Eingangsspannung, V AC: 90V AC bis 264V AC, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: UHP-500 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 55VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 8.9A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 500W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (23-Jan-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
UHP-500-55 UHP-500-55 Виробник : MEAN WELL 3159361.pdf Description: MEAN WELL - UHP-500-55 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, 127 bis 370V DC, ITE, 1 Ausgänge, 500 W, 55 VDC, 8.9 A
tariffCode: 85044083
rohsPhthalatesCompliant: YES
Eingangsspannung, V AC: 90V AC bis 264V AC
Produktpalette: UHP-500 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 55VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 8.9A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 500W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
Кількість Ціна
UHP-500-55 UHP-500-55 Виробник : Mean-Well USA, Inc. uhp500spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 55V 8.9A 500W 9-Pin Carton
на замовлення 15 шт:
Мінімальне замовлення: 2
товару немає в наявності
UHP-500-55 UHP-500-55 Виробник : MEAN WELL UHP-500%28R%29-spec.pdf AC/DC, 500W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 55V/8.9A, розміри 232x81x31 мм, -20...+70 С Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
UHP-500-55 UHP-500-55 Виробник : MEAN WELL UHP-500%28R%29-spec.pdf AC/DC, 500W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 55V/8.9A, розміри 232x81x31 мм, -20...+70 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
UHP-500-55 UHP-500-55 Виробник : MEAN WELL UHP-500-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 500W 55V 8.9A Enclosed
UHP-500-55 Виробник : MEAN WELL UHP-500(R)-spec.pdf Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 500W; 55VDC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 0.5kW
Output voltage: 55V DC
Output current: 8.9A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 232x81x31mm
Manufacturer series: UHP-500
Operating temperature: -30...70°C
Electrical connection: terminal block
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 95%