UHP-500R-12
UHP-500R-12 MEAN WELL
UHP-500(R)-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; 500.4W; 12VDC; 41.7A; 90÷264VAC; UHP-500
Type of power supply: switching
Kind of power supply: modular
Power: 500.4W
Output voltage: 12V DC
Output current: 41.7A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 232x81x31mm
Manufacturer series: UHP-500
Operating temperature: -20...70°C
Electrical connection: terminal block
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 94%
Additional functions: active PFC; redundancy
Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC
Caution!: rated parameters obtained at full load
Output voltage range: 11.4...12.6V DC
Kind of case: 233D
на замовлення 29 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - UHP-500R-12 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE & Haushalt, 1 Ausgänge, 500.4 W, 12 VDC, 41.7 A, tariffCode: 85044095, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: UHP-500 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 41.7A, Anwendungen für das Netzteil: ITE & Haushalt, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 500.4W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
UHP-500R-12 UHP-500R-12 Виробник : MEAN WELL USA Inc. UHP-500-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 12V 500W
Packaging: Box
Power (Watts): 500W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 9.13" L x 3.19" W x 1.22" H (232.0mm x 81.0mm x 31.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, TUV
Efficiency: 94%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Current - Output 1: 41.7 A
на замовлення 3 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
UHP-500R-12 UHP-500R-12 Виробник : MEAN WELL 2724888.pdf Description: MEAN WELL - UHP-500R-12 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE & Haushalt, 1 Ausgänge, 500.4 W, 12 VDC, 41.7 A
tariffCode: 85044095
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: UHP-500 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 41.7A
Anwendungen für das Netzteil: ITE & Haushalt
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 500.4W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 6 шт:
UHP-500R-12 UHP-500R-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. uhp500spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 41.7A 500.4W 9-Pin
на замовлення 29 шт:
Мінімальне замовлення: 2
товару немає в наявності
товару немає в наявності
UHP-500R-12 UHP-500R-12 Виробник : MEAN WELL UHP-500%28R%29-spec.pdf AC/DC, 500.4W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 12V/41.7A, розміри 232x81x31 мм, -20...+70 С, redundant function Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
UHP-500R-12 UHP-500R-12 Виробник : MEAN WELL UHP-500%28R%29-spec.pdf AC/DC, 500.4W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 12V/41.7A, розміри 232x81x31 мм, -20...+70 С, redundant function Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
UHP-500R-12 UHP-500R-12 Виробник : MEAN WELL UHP-500-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 500.4W 12V 41.7A Redundant Function