Продукція > MEAN WELL > UHP-500R-4.2
UHP-500R-4.2
UHP-500R-4.2 MEAN WELL
UHP-500-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Power Supplies - Chassis Mount 336W 4.2V 80A Redundant Function
на замовлення 5 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Built-in Power Supplies, Description: Power supply: switching; for building in,modular; 336W; 4.2VDC, Type of power supply: switching, Kind of power supply: for building in; modular, Power: 336W, Output voltage: 4.2V DC, Output current: 80A, Number of outputs: 1, Body dimensions: 232x81x31mm, Manufacturer series: UHP-500, Operating temperature: -20...70°C, Electrical connection: terminal block, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Efficiency: 89%, Additional functions: active PFC; redundancy, Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC, Caution!: rated parameters obtained at full load, Output voltage range: 3.6...4.4V DC, Kind of case: 233D.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
UHP-500R-4.2 UHP-500R-4.2 Виробник : MEAN WELL 2724888.pdf Description: MEAN WELL - UHP-500R-4.2 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, Zulassung für ITE-Anwendungen, ITE & Haushalt, 1 Ausgänge, 336 W, 4.2 V
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
Eingangsspannung, V AC: 90V AC bis 264V AC
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Zulassungen des Netzteils: ITE & Haushalt
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: UHP-500 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 4.2
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 80
Anzahl der Ausgänge: 1
Ausgangsleistung, max.: 336
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (10-Jun-2022)
на замовлення 4 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
UHP-500R-4.2 UHP-500R-4.2 Виробник : MEAN WELL UHP-500%28R%29-spec.pdf AC/DC, 336W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 4.2V/80A, розміри 232x81x31 мм, -20...+70 С, redundant function Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
UHP-500R-4.2 UHP-500R-4.2 Виробник : MEAN WELL UHP-500%28R%29-spec.pdf AC/DC, 336W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 4.2V/80A, розміри 232x81x31 мм, -20...+70 С, redundant function Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
UHP-500R-4.2 UHP-500R-4.2 Виробник : MEAN WELL USA Inc. UHP-500-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 4.2V 336W
Power (Watts): 336W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 9.13" L x 3.19" W x 1.22" H (232.0mm x 81.0mm x 31.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, TUV
Efficiency: 89%
Voltage - Output 1: 4.2V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Current - Output 1: 80 A
UHP-500R-4.2 UHP-500R-4.2 Виробник : MEAN WELL UHP-500(R)-spec.pdf Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 336W; 4.2VDC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 336W
Output voltage: 4.2V DC
Output current: 80A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 232x81x31mm
Manufacturer series: UHP-500
Operating temperature: -20...70°C
Electrical connection: terminal block
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 89%