UHP-500R-48
UHP-500R-48 MEAN WELL USA Inc.
UHP-500-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 48V 502W
Power (Watts): 502W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 9.13" L x 3.19" W x 1.22" H (232.0mm x 81.0mm x 31.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, TUV
Efficiency: 95%
Voltage - Output 1: 48V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Current - Output 1: 10.45 A
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Category: Built-in Power Supplies, Description: Power supply: switching; for building in,modular; 501.6W; 48VDC, Type of power supply: switching, Kind of power supply: for building in; modular, Power: 501.6W, Output voltage: 48V DC, Output current: 10.45A, Number of outputs: 1, Body dimensions: 232x81x31mm, Manufacturer series: UHP-500, Operating temperature: -20...70°C, Electrical connection: terminal block, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Efficiency: 95%, Additional functions: active PFC; redundancy, Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC, Caution!: rated parameters obtained at full load, Output voltage range: 45.6...50.4V DC, Kind of case: 233D.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
UHP-500R-48 UHP-500R-48 Виробник : Mean-Well USA, Inc. uhp500spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 10.45A 501.6W 9-Pin
на замовлення 6 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
товару немає в наявності
товару немає в наявності
UHP-500R-48 UHP-500R-48 Виробник : MEAN WELL UHP-500%28R%29-spec.pdf AC/DC, 501.6W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 48V/10.45A, розміри 232x81x31 мм, -20...+70 С, redundant function Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
UHP-500R-48 UHP-500R-48 Виробник : MEAN WELL UHP-500%28R%29-spec.pdf AC/DC, 501.6W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 48V/10.45A, розміри 232x81x31 мм, -20...+70 С, redundant function Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
UHP-500R-48 UHP-500R-48 Виробник : MEAN WELL UHP-500-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 501.6W 48V 10.45A Re dundant Function
UHP-500R-48 UHP-500R-48 Виробник : MEAN WELL UHP-500(R)-spec.pdf Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 501.6W; 48VDC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 501.6W
Output voltage: 48V DC
Output current: 10.45A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 232x81x31mm
Manufacturer series: UHP-500
Operating temperature: -20...70°C
Electrical connection: terminal block
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 95%