UHP-750-12
UHP-750-12 MEAN WELL
UHP-750-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 720W; 12VDC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 720W
Output voltage: 12V DC
Output current: 60A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 237x100x41mm
Manufacturer series: UHP-750
Operating temperature: -30...70°C
Electrical connection: terminal block
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 93.5%
Kind of case: 270B
Additional functions: active PFC
Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC
Caution!: rated parameters obtained at full load
Output voltage range: 12...14.4V DC
на замовлення 8 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - UHP-750-12 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 720 W, 12 VDC, 60 A, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: UHP-750 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 60A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 720W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
UHP-750-12 UHP-750-12 Виробник : MEAN WELL UHP-750-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 720W 12V 60A Slim an
на замовлення 24 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
UHP-750-12 UHP-750-12 Виробник : MEAN WELL USA Inc. UHP-750-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 12V 720W
Power (Watts): 720W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 9.33" L x 3.94" W x 1.61" H (237.0mm x 100.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC, TUV
Efficiency: 93.5%
Voltage - Output 1: 12V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Current - Output 1: 60 A
на замовлення 5 шт:
Packaging: Box
Power (Watts): 720W
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Enclosed
Efficiency: 93.5%
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Current - Output 1: 60 A
на замовлення 43 шт:
UHP-750-12 UHP-750-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. uhp750spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 60A 720W 9-Pin Box
на замовлення 8 шт:
UHP-750-12 UHP-750-12 Виробник : MEAN WELL 2860393.pdf Description: MEAN WELL - UHP-750-12 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 720 W, 12 VDC, 60 A
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: UHP-750 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 60A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 720W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 5 шт:
на замовлення 7 шт:
товару немає в наявності
UHP-750-12 UHP-750-12 Виробник : MEAN WELL UHP-750-spec.pdf AC/DC, 720W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 12V/60A, розміри 237x100x41 мм, -30...+70 С Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
UHP-750-12 UHP-750-12 Виробник : MEAN WELL UHP-750-spec.pdf AC/DC, 720W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 12V/60A, розміри 237x100x41 мм, -30...+70 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт