UHP-750-36
UHP-750-36 MEAN WELL
UHP-750-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 750W; 36VDC
Manufacturer series: UHP-750
Operating temperature: -30...70°C
Type of power supply: switching
Electrical connection: terminal block
Kind of power supply: for building in; modular
Body dimensions: 237x100x41mm
Number of outputs: 1
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Additional functions: active PFC
Output voltage: 36V DC
Output voltage range: 36...43.2V DC
Output current: 20.9A
Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC
Efficiency: 95%
Kind of case: 270B
Power: 0.75kW
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 9 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: Built-in Power Supplies, Description: Power supply: switching; for building in,modular; 750W; 36VDC, Manufacturer series: UHP-750, Operating temperature: -30...70°C, Type of power supply: switching, Electrical connection: terminal block, Kind of power supply: for building in; modular, Body dimensions: 237x100x41mm, Number of outputs: 1, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Additional functions: active PFC, Output voltage: 36V DC, Output voltage range: 36...43.2V DC, Output current: 20.9A, Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC, Efficiency: 95%, Kind of case: 270B, Power: 0.75kW, Caution!: rated parameters obtained at full load.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
UHP-750-36 UHP-750-36 Виробник : MEAN WELL USA Inc. UHP-750-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 36V 752W
Packaging: Box
Power (Watts): 752W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 9.33" L x 3.94" W x 1.61" H (237.0mm x 100.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC, TUV
Efficiency: 95%
Voltage - Output 1: 36V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Current - Output 1: 20.9 A
на замовлення 39 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
UHP-750-36 UHP-750-36 Виробник : MEAN WELL UHP-750-spec.pdf Switching Power Supplies 752.4W 36V 20.9A Slim and Low Profile
на замовлення 13 шт:
UHP-750-36 UHP-750-36 Виробник : MEAN WELL UHP-750-spec.pdf AC/DC, 752.4W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 36V/20.9A, розміри 237x100x41 мм, -30...+70 С Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
UHP-750-36 UHP-750-36 Виробник : MEAN WELL UHP-750-spec.pdf AC/DC, 752.4W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 36V/20.9A, розміри 237x100x41 мм, -30...+70 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт