Продукція > ONSEMI > UJ3C065080B3
UJ3C065080B3
UJ3C065080B3 onsemi
da008669
Виробник: onsemi
Description: MOSFET N-CH 650V 25A TO263
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 25A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 111mOhm @ 20A, 12V
Power Dissipation (Max): 115W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 6V @ 10mA
Supplier Device Package: TO-263 (D2Pak)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 12V
Vgs (Max): ±25V
Drain to Source Voltage (Vdss): 650 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 51 nC @ 15 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1500 pF @ 100 V
на замовлення 4800 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 800
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ONSEMI - UJ3C065080B3 - Siliziumkarbid-MOSFET, Eins, n-Kanal, 25 A, 650 V, 0.08 ohm, D2PAK, tariffCode: 85412900, Drain-Source-Spannung Vds: 650V, rohsCompliant: Y-EX, Dauer-Drainstrom Id: 25A, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, usEccn: EAR99, Gate-Source-Schwellenspannung, max.: 5V, MOSFET-Modul-Konfiguration: Eins, euEccn: NLR, Verlustleistung: 115W, Bauform - Transistor: D2PAK, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: No, Kanaltyp: n-Kanal, Rds(on)-Prüfspannung: 12V, Betriebstemperatur, max.: 175°C, Drain-Source-Durchgangswiderstand: 0.08ohm, SVHC: No SVHC (17-Jan-2023).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
UJ3C065080B3 UJ3C065080B3 Виробник : onsemi da008669 Description: MOSFET N-CH 650V 25A TO263
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 6V @ 10mA
Vgs (Max): ±25V
Кількість Ціна
UJ3C065080B3 UJ3C065080B3 Виробник : Qorvo UJ3C065080B3_Data_Sheet-3177176.pdf SiC MOSFETs 650V/80mO,SICFET,G3,TO263-3
на замовлення 570 шт:
Description: Transistor: N-JFET / N-MOSFET; SiC; unipolar; cascode; 650V; 18.2A
Technology: SiC
Mounting: SMD
Case: D2PAK
Power dissipation: 115W
Drain current: 18.2A
Gate-source voltage: ±25V
Pulsed drain current: 65A
Drain-source voltage: 650V
Kind of transistor: cascode
Version: ESD
Type of transistor: N-JFET / N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Gate charge: 51nC
On-state resistance: 80mΩ
на замовлення 1 шт:
UJ3C065080B3 UJ3C065080B3 Виробник : Qorvo / UnitedSiC UJ3C065080B3_Data_Sheet-3177176.pdf MOSFET 650V/80mOhm, SiC, CASCODE, G3, D2PAK-3L
на замовлення 102 шт:
UJ3C065080B3 UJ3C065080B3 Виробник : onsemi UJ3C065080B3-D.PDF SiC MOSFETs 650V/80MOSICFETG3TO263-3
на замовлення 467 шт:
UJ3C065080B3 UJ3C065080B3 Виробник : ONSEMI da008669 Description: ONSEMI - UJ3C065080B3 - Siliziumkarbid-MOSFET, Eins, n-Kanal, 25 A, 650 V, 0.08 ohm, D2PAK
tariffCode: 85412900
Drain-Source-Spannung Vds: 650V
rohsCompliant: Y-EX
Dauer-Drainstrom Id: 25A
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Gate-Source-Schwellenspannung, max.: 5V
MOSFET-Modul-Konfiguration: Eins
euEccn: NLR
Verlustleistung: 115W
Bauform - Transistor: D2PAK
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: No
Kanaltyp: n-Kanal
Rds(on)-Prüfspannung: 12V
Betriebstemperatur, max.: 175°C
Drain-Source-Durchgangswiderstand: 0.08ohm
SVHC: No SVHC (17-Jan-2023)
товару немає в наявності
tariffCode: 85412900
rohsCompliant: Y-EX
Dauer-Drainstrom Id: 25A
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 115W
Bauform - Transistor: D2PAK
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: No
Kanaltyp: n-Kanal
Rds(on)-Prüfspannung: 12V