UMP-400-48
UMP-400-48 MEAN WELL
UMP-400-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Modular Power Supplies – Assembled 400W 48V 8.3A
на замовлення 4 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Built-in Power Supplies, Description: Power supply: switching; for building in,modular; 400W; 48VDC, Type of power supply: switching, Kind of power supply: for building in; modular, Power: 0.4kW, Output voltage: 48V DC, Output current: 8.3A, Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC, Body dimensions: 250x89x37mm, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -30...70°C, Electrical connection: terminal block, Number of outputs: 1, Efficiency: 88.5%, Manufacturer series: UMP-400.
Інші пропозиції UMP-400-48
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
UMP-400-48 UMP-400-48 Виробник : MEAN WELL UMP-400-spec.pdf AC/DC, 400W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 48V/8.3А, розміри 250х89х37 мм, -30...+70 C Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
UMP-400-48 UMP-400-48 Виробник : MEAN WELL UMP-400-spec.pdf AC/DC, 400W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 48V/8.3А, розміри 250х89х37 мм, -30...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
UMP-400-48 UMP-400-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. UMP-400-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 48V 398W
Packaging: Box
Power (Watts): 398W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 9.84" L x 3.50" W x 1.46" H (250.0mm x 89.0mm x 37.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC
Efficiency: 88.5%
Voltage - Output 1: 48V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 8.3 A
UMP-400-48 Виробник : MEAN WELL UMP-400-spec.pdf Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 400W; 48VDC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 0.4kW
Output voltage: 48V DC
Output current: 8.3A
Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC
Body dimensions: 250x89x37mm
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -30...70°C
Electrical connection: terminal block
Number of outputs: 1
Efficiency: 88.5%