UP2.8B-470-R Eaton - Electronics Division
eaton-up28b-uni-pac-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Виробник: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 47UH 1A 340 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.508" L x 0.370" W (12.90mm x 9.40mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 340mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 1.2A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm)
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 1 A
Написати відгук
Description: FIXED IND 47UH 1A 340 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.508" L x 0.370" W (12.90mm x 9.40mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 340mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 1.2A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm), Inductance: 47 µH, Current Rating (Amps): 1 A.
Інші пропозиції UP2.8B-470-R
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
UP2.8B-470-R UP2.8B-470-R Виробник : Eaton Electronics cooid00010-274.pdf Power Inductors - SMD 47uH 1.2A 0.34ohms