Продукція > KYOCERA AVX > UQCFVA0R2BAT2A\500
UQCFVA0R2BAT2A\500
UQCFVA0R2BAT2A\500 KYOCERA AVX
UQCx_Series_DS.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.2PF 250V 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.1pF
Features: High Q, Low Loss
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: A
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.051" (1.30mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.2 pF
на замовлення 500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 0.2PF 250V 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.1pF, Features: High Q, Low Loss, Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: A, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.051" (1.30mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 0.2 pF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
UQCFVA0R2BAT2A\500 UQCFVA0R2BAT2A\500 Виробник : KYOCERA AVX AVX_09022021_UQCx_Series_DS-2539718.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 250V .2pF C0G 0805 .1pF Tol
на замовлення 68 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
на замовлення 68 шт:
Мінімальне замовлення: 6
UQCFVA0R2BAT2A\500 UQCFVA0R2BAT2A\500 Виробник : KYOCERA AVX UQCx_Series_DS.pdf Description: CAP CER 0.2PF 250V 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±0.1pF
Features: High Q, Low Loss
Voltage - Rated: 250V
Temperature Coefficient: A
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.2 pF