UQCL2A0R2BAT2A\500 KYOCERA AVX
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.2PF 200V 0402
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.1pF
Features: High Q, Low Loss
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: A
Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.024" (0.60mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.2 pF
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 0.2PF 200V 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.1pF, Features: High Q, Low Loss, Voltage - Rated: 200V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: A, Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.024" (0.60mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 0.2 pF.
Інші пропозиції UQCL2A0R2BAT2A\500
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна |
|---|---|---|---|---|---|
Description: CAP CER 0.2PF 200V 0402Packaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±0.1pF Features: High Q, Low Loss Voltage - Rated: 200V Package / Case: 0402 (1005 Metric) Temperature Coefficient: A Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) Mounting Type: Surface Mount, MLCC Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: RF, Microwave, High Frequency Thickness (Max): 0.024" (0.60mm) Part Status: Obsolete Capacitance: 0.2 pF |
товару немає в наявності |
UQCL2A0R2BAT2A/500 | Виробник : AVX |
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 200V .2pF C0G 0402 .1pF Tol |
товару немає в наявності |